گزارشی تکاندهنده از مهرورزی احمدی نژاد به وسیله یک دانشجوی زندانی

بدست • 7 دسامبر 2019 • دسته: مقالات

سه شنبه ۹ مهر ۸۷/ ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۸
در سایت روز آنلاین نوشته ای از آقای ابوالفضل جهاندار دانشجوی زندانی در اوین چاپ شده است که وی خطاب به احمدی نژاد سخنانی گفته است که قابل توجه و قابل ستایش است. به ویژه ستایش از این بابت که وی از زندان شهامت به خرج داده و چنین نوشته شجاعانه ای را در یک سایت خارج کشوری منتشر کرده است.
علی القاعده چنین نوشته ای از زندان بدون عکس العمل گزمگان حکومتی نخواهد بود. نویسنده سخنان مطلقا دروغ احمدی نژاد مبنی بر وجود آزادی مطلق در ایران و دیگر دعاوی کذب او را به طور مستند به چالش کشیده و گفته است بهتر است احمدی نژاد مهرورزی و عدالت را، که برای جهان توصیه می کند و در اندیشه مدیریت درست جهان است، ابتدا در کشور خود اجرا و محقق کند و آنگاه در فکر دنیا باشد. مطالب جهاندار مفصل و خواندنی است. اما آماری که وی داده است خواندنی تر و ذکر کردنی است. وی گفته است بیش از دو سال است که در زندان است و یکی از اتهامات او داشتن ماهواره بوده و او در بند ۲۰۹ زندان اوین شکنجه شده و در دادگاه بدون وکیل و غیر علنی به استناد اقاریر متهم، که با شکنجه بدست آمده، محکوم شده و کمردرد ناشی از شکنجه را نه در زندان مداوا می کنند و نه اجازه می دهند در خارج از زندان درمان شود و او در طول این دو سال فقط یک بار ملاقات حضوری با خانواده اش داشته است.
به هر حال آمار وی این است. به نوشته او در طول ۱۸ ماه اخیر در حکومت احمدی نژاد: در حوزه فعالان دانشجوی ۲۶۳۰ مورد احضار به کمیته های انظباطی دانشگاه، ۶۱ مورد محاکمه، ۳۳ مورد توقیف نشریات دانشجویی، ۳۶ مورد اخراج از دانشگاه،۶۱ مورد احضار به مراجع قضایی، ۱۷۲ مورد بازداشت، ۲۴۷ مورد محرومیت از تحصیل، ۱۹ مورد اخراج از دانشگاه ، ۶۱ مورد محاکمه، ۳۳ مورد توقیف نشریات دانشجویی، ۲۶ مورد اخراج از دانشگاه، و محرومیت از خدمات رفاهی دانشگاه و پلمپ چندین انجمن در حوزه فعالیت های اجتماعی و سیاسی، بیش از ۵۱۴ زندانی سیاسی هم اکنون در زندان به سر می برند و هشت تن آنان محکوم به اعدام شده اند. جهاندار خطاب به احمدی نژاد افزو ده است: «این آمارها بخشی از اقدامات مهرورزانه شما در برخورد با فعالان سیاسی دانشجویی و مدنی می باشد و اسامی افراد فوق نیز موجود است». وی در پایان گفته است برای اثبات حقانیت و صحت گفتارش آماده است تا با احمدی نژاد و هر مقام قضایی مناظره کند.
جمعه ۱۵ آذر ۹۸

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.