آیت الله منتظری اعلام کرده است به دلیل زندانی بودن شماری از فعالان سیاسی تولد امام رضا را جشن اعلام نمی کند

جمعه 8 آبان 88 / 30 اکتبر 2009

1

شب گذشته محمد قوچانی از زندان آزاد شد. خبر خوشی بود. ان شاءالله دیگران نیز به زودی آزاد شوند.

2

سردار عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران در جمع طلاب گفته است: اشتباه نکنید، نظام در خطر است! چند رور پیش هم ایشان فرموده بودند که: حفظ نظام از نماز واجب تر است!

3

امروز روز ولادت امام رضا است. آیت الله منتظری در جمع شماری از شاگردانشان گفتند این روز را به دلیل وجود زندانیان سیاسی و بی گناه اعلام عید نمی کنیم. ایشان افزودند همان طور که آیت الله خمینی هم در سال 57 در اعتراض به اقدامات رژیم شاه جشن نیمه شعبان را تحریم کردند.

شنبه 9 آبان 88 / 31 اکتبر 2009

1

مرتضی الویری نیز اموز آزاد شد. البته با دویست میلیون تومان وثیقه. چنان که قوچانی با همین مبلغ ناقابل وثیقه آزاد شد. با این همه موجب خرسندی است که اسیران آزاد شئند.

2

چندی پیش در رسانه ها آمده بود که معاون وزیر ارشاد با ارسال یک بخشنامه اداری به مطبوعات از آنان خواسته است با توجه به تحرکات احتمالی گروههای مخالف نظام در 13 آبان و نیز با توجه به پایان گرفتن ماجرای انتخابات از انتشار هر  نوع مطلب و عکس و خبر در مورد این مسائل خودداری شود. امشب متن اصلی را که منتشر شده در جایی دیدم که همین مضامین در آن بود. در پایان هم آمده بود که این متن از اسناد طبق بندی است در حفظ آن دقت گردد. ملکیان به عنوان معاون وزیر آن را امضا کرده است. گرچه کار از این حرفها گذشته است اما روشن است چنین فرامینی خلاف صریح قانون اساسی است.

3

اطلاعیه های متنوع دعوت کنندگان به راهپیمایی روز 13 آبان تکرار می کنند که در خیابانها می مانند. نمی دانم منظور چیست؟ آیا بدان معنا است که باز هم راهپیمایی خواهند داشت یا این بار به حضورشان در خیابانها ادامه خواهند داد؟ در ضمن در بیانیه ها آمده است که اتومبیلها در خیابانها ترافیک ایجاد کنند. شاید منظور این است جلو تحرکات نیروی های انتظامی و امنیتی را برای اقدام بگیرند؟ گفتنی است که مجمع روحانیون مبارز هم با انتشار بیانیه ای از مردم خواسته است که در 13 آبان با آرامش شرکت کنند.

4

ظاهرا خر دولت در مسألة اتمی در گل مانده است. انتقال اورانیوم غنی شده به خارج، که دولت حریص به ارتباط با آمریکا اخیرا پذیرفته است، در روزهای اخیر با مخالفت جناحهای مختلف از راست و چپ روبرو شده است. از موسوی و مجمع روحانیون تا جامعه روحانیون مبارز تهران و رئیس مجلس و دیگران. جالب است که اکنون احمدی نژاد تمام نقطه قدرت خود را که به شکل عوام فریبانه تا حدودی بین حامیانش جا انداخته بود دارد از دست می دهد. اکنون او تن به قراری داده است که حتی اصلاح طلبان به گفته احمدی نژاد آن را مغایر منافع ملی می دانند.

5

به نظر می رسد که طرح اخافه و ارعاب از طریق زندان نیز شکست خورده است. دیگر پروژه اعتراف گیری به پایان رسیده است. شواهد حکایت از آن دارد زندانیان از روحیه خوبی برخوردارند. گفته شده که مأموری که به زور سر و صورت کیوان صمیمی را تراشیده بود با پی پیگری و شکایت وی برکنار شده است (احتمالا منظور انتقال مأمور به جای دیگر است). تاج زاده اعلام کرده است که حاضر است با حسین شریعتمداری مناظره کند. تصمیم خانم شهیدی به اعتصاب غذا تا حد مرگ و نیز سخنان منتشر شده این به خوبی از روحیه خوب و مقاوم او حکایت می کند. این اخبار خیلی امیدوار کننده است. واقعا با این افراد چه می توانند بکنند؟

یاداشت های روزانه – قسمت یکصدو شصت و نهم

یکشنبه 3 تیر 1403

Share:

More Posts

Send Us A Message