بیانیه نمایندگان ادوار مجلس خارج از کشور در اعتراض به جنایات اسرائیل و نسل کشی در غزه

اقدامات چند هفته گذشته اشغالگران اسراییلی در غزه با کلیه معیارهای معتبر حقوق بین الملل و عهدنامه های مربوط به مقررات لازم الاجرا در زمان جنگ و صلح و اصول حقوق انسان دوستانه و حقوق بشر در تناقض آشکار میباشند. این اعمال از مصادیق بارز نقض مقررات بین الملل و نمونه های روشن جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت می باشند.
هیاهوی مقامات و رسانه های اسراییلی در باره حق دفاع مشروع و امنیت شهروندانش چیزی جز ابزار تبلیغاتی نیروهای اشغالگر برای توجیه تصمیم و برنامه های دراز مدت آنها برای تن ندادن به هرنوع راه حل سیاسی از طرق پیش بینی شده در منشور ملل متحد و معاهدات و اصول جهانی شناخته شده دایر بر حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود نیست و دلیل انکار ناپذیری بر عزم و برنامه این رژیم اشغالگر برای تحمیل راه حل نهایی از طریق نسل کشی و پاک سازی قومی و امحاء ملی مردم مظلوم فلسطین است.
با عنایت به این واقعیت که اصولا توان نظامی شبه نظامیان حماس با توان بالفعل و بالقوة ارتش توانمند و مجهز به انواع سلاح های متعارف و نامعتارف اسرائیل قابل مقایسه نیست، استفاده از تعبیر رایج « جنگ اسرائیل و غزه » تعبیر نادرستی است که ماشین پر نفوذ تبلیغات اسراییلی به انگیزة اغفال ذهنی افکار عمومی ابداع کرده است.
ما، جدای از سوابق امر، بر این گمانیم که راه حل منطقی و معقول برای حل مناقشه دیرین فلسطین، تشکیل دولت مستقل فلسطینی و برسمیت شناختن آن توسط اسراییل و حامیانش برپایه قطعنامه های سازمان ملل و مالاً پایان اشغال و برقراری صلح بین این کشور با دولت اسراییل است. اما آنچه که اکنون در اولویت قرار دارد و مبرم ترین گام باید باشد، پایان دادن به محاصره تمام عیار حدود هشت ساله غزه است که یک میلیون و نیم مردم ساکن آن ناحیه را سالیانی است که در معرض تحریم و نابودی تدریجی قرار داده است.
اکنون در این شرایط خطیر بر تمام صلح طلبان و حامیان جدی و صادق حقوق بشر است که از تمام ابزارهای فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و موقعیت حقوقی و حقیقی خود در روابط داخلی کشورها و یا در روابط بین المللی استفاده کنند و به تحقق آتش بس فوری اما با درنظر گرفتن خواسته های معقول و مشروع مردمان فلسطین و پس از آن رفع محاصره مرگ آفرین از نوع اسرائیلی حاکم بر غزه یاری رسانند. حمایت های بی قید و شرط دول غربی و در رأس آنها دولت آمریکا از دولت جنایتکار نتانیاهو و از تجاوزات آشکار ارتش اسرائیل در غزه عملا مقامات این کشور را در کشتار مردم بی دفاع و زنان و کودکان فلسطینی غره تر و بی پروا تر کرده و می کند. و ما لازم میدانیم در این شرایط حساس و دردناک منطقه خاورمیانه و جهان نظر همه تصمیم گیرندگان را به این نکته اساسی و بدیهی جلب کنیم که عدم توجه به به ریشه های مناقشات عمیق خاورمیانه و در مناسبات فلسطنیان و اسرائیل نهفته دربی عدالتی طرح تقسیم سرزمین فلسطین است، که منجر به تناسب قوای نابرابر و ظالمانه کنونی بین اسراییل و فلسطین شده، و به ویژه حمایت یک جانبه از رژیم متجاوز اسرائیل، راه به جایی نخواهند برد و می توان گفت بانیان این سیاست ها باد می کارند و لاجرم طوفان درو خواهند کرد.
ما امضا کنندگان این بیاینه ضمن محکوم کردن نسل کشی مردم غزه به وسیله رژیم متجاوز اسرائیل به خانواده های داغدار فلسطینیان تسلیت گفته و حمایت خود را از مبارزات قانونی و حق طلبانه آنان اعلام می کنیم.
جمعی از نمایندگان ادوار مجلس در خارج کشور:
نورالدین پیرمؤذن، فاطمه حقیقت جو، احمد سلامتیان، اسماعیل گرامی مقدم، علی مزروعی، علی اکبر موسوی خوئینی و حسن یوسفی اشکوری
٦ مردادماه 1393

Share:

More Posts

در باب حرمت گوشت خوک

در باب حرمت گوشت خوک در مورد گوشت خوک نظر قرآن تا حدودی در مقایسه با حکم شرب شراب متفاوت است. در قرآن پنج آیه

در شفاف سازی تاریخ بعد از انقلاب

http://mohammadjafarim.com/wp-content/uploads/2023/05/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%88%D8%B1%DA%98%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-sad-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D9%88%D8%B1%DB%8C22.pdf

Send Us A Message